Sepet
  • Sepetinizde hiç ürün yok.
TOPLAM : 0 ₺

Biz

Pasta Şefi Nalan Çiftçi Başar

ALIŞVERİŞ & AKADEMİ

Pasta Şefi Nalan Çiftçi Başar
Pasta Şefi Nalan Çiftçi Başar

Merhaba ben Şef Nalan Çiftçi Başar,

1979 Berlin Almanya Doğumluyum. İlk – Orta ve Lise hayatımı İzmir’de tamamladım. İzmir Özel Türk Koleji Mezunuyum. Almanca ve İngilizce olmak üzere 2 dil biliyorum. Üniversite’yi Manisa’da Celal Bayar Üniversitesi’nde okudum ve İktisat Bölümünden mezun oldum. Bir süre bu alanda deneyim elde etme şansım oldu. Muhasebe ve Dış Ticaret alanlarında çalıştıktan sonra bu alanlarda kalmanın beni çok dar kalıplara hapsedeceği kaygısı ile tekrar Üniversite Sınavına girerek Kavram Meslek Yüksek Okulunda tam burslu olarak Halka İlişkileri kazandım ve derece ile bitirdim. Tabi bu bana İstanbul yolculuğu için ayrıca bir kapı niteliğindeydi. Ardından Alman merkezli bir firmada Yönetici Asistanı olarak çalıştıktan sonra girişimci kimliğimi daha fazla dizginleyemediğimi fark ettiğimde bir huzurevinde yönetici olan ablam ile birlikte kendi Huzurevimizi açtık. Çok stresli bir iş olması nedeniyle 4 yılın sonunda karlı bir şekilde devrettik. Huzurevi döneminde her yaptığım işi çok ciddiye almamdan kaynaklı tekrar Üniversite sınavına girerek Üsküdar Üniversitesinde işimle alakalı olan Sosyal Hizmet bölümünü kazanarak yine derece ile bitirdim ve ara vermeden yine aynı Üniversitede Yüksek Lisans yaparak derece ile mezun oldum.

Kızım doğduktan sonra 2017 yılında yine ticaret hayatıma devam etmek istediğim için yıllar öncesinde Dış Ticaret departmanında çalışırken aşina olduğum sanayi sektöründe alım satan yapan bir şirket kurudum. Halen şirketim faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Gelişmeye ve öğrenmeye açık bir insan olarak yıllarca ötelediğim en büyük hayalim olan pastacılık kursuna Le Cordon Bleu’ya 2020 yılı sonunda başvurmaya karar verdim. Gelişen ve ne yazık ki tamamen Covid - 19 ile değişen toplum ihtiyaçları doğrultusunda girişimci kişiliğim ve en büyük hayalimi bir araya getirip aslında eğitimin ve gelişmenin de yaşının olmadığını hem kendime hem de hemcinslerime gösterebilmek en büyük hedefimdi.

2021 yılı sonunda kurstan iyi notlar ile mezun oldum ve hemen ardından aklımda olan iş fikrini hayata geçirdim. NalinkaPinka ne demek diye çok soran oldu. Almanya’da adımı söyleyemedikleri için Nalinka derlerdi, annemde Nalinka Pinka diye seslenirdi bana. Annemin anısını yaşatmak için şirketime bu ismi verdim.

NalinkaPinka da hedef kurumsal ve kişiye özel yenilebilir hediye kutularımız ile “Mutluluk Hediye Etmek” Kişiye özel renk ve dolgular ile tasarlanan macaron ve çikolatalarımız tamamen en iyi kalitede Belçika Çikolatası ve %100 doğal ürünler ile elde üretilmektedir. Şimdilik sadece macaron ve çikolatalardan oluşan VIP – Özel kutularımız için yeni ve farklı fikirler geliştirmeye devam ediyoruz.